Jaką książkę kupić dziecku?

Można zaobserwować, że rodzice coraz częściej przekonują się do tego, że czytanie książek jest znacznie ważniejsze dla właściwego rozwoju malucha od oglądania filmów. Wybór odpowiedniej pozycji dla pociechy nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Dorośli wybierając prezenty na święta dla dziecka (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/najlepsze-prezenty-dla-dzieci-pod-choinke) powinni postawić na sprawdzone książki. Doskonałym przykładem może być seria o Harrym Potterze.

Mikołajek (seria książek)

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to znana francuska seria książek, która została napisana przez René Goscinny’ego. Z kolei zilustrował ją Jean-Jacques Sempé. Należy mieć świadomość, że Mikołajek zyskał bardzo dużą liczbę miłośników praktycznie na całym świecie. Książka została bowiem przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Warto wiedzieć, że Mikołajek jest głównym bohaterem wspomnianej serii. Jest w najprostszym możliwym ujęciu kilkuletnim chłopcem mieszkającym z rodzicami we Francji. Jest on bardzo niesforny. Ponadto razem ze swoimi wspaniałymi kolegami przeżywa mnóstwo ciekawych przygód. Rodzice mogą mieć całkowitą pewność, że książka zainteresuje ich pociechę.

Harry Potter (seria książek)

Zdecydowana większość dzieci w różnym wieku doskonale zna bestsellerową serię o przygodach trójki czarodziejów w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że J.R. Rowling jest znana obecnie na całym świecie. Godny uwagi jest fakt, że książki o Harrym Potterze są klasykiem wśród literatury przeznaczonej dla dzieci w wieku szkolnym.

Opowieści z Narnii (seria książek)

Nie wszyscy wiedzą, że na wspomnianą serię składa się cykl siedmiu niezwykłych opowieści fanasy, które zostały napisane przez C.S. Lewisa. Należy mieć świadomość, że “Opowieści z Narnii” w najprostszym możliwym ujęciu opisują niezwykłe przygody czwórki dzieci, które odkryły niesamowity świat po przejściu przez drzwi starej szafy. Nie tylko zwierzęta mówią ludzkim głosem, ale również magia jest bardzo powszechnie wykorzystywana. Nie można również zapomnieć, że dobro cały czas walczy ze złem.